خبرگزاری دانشجو - snn.ir

|
سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ الثلاثاء ٣ شوّال ١٤٣٨ Tuesday, June 27, 2017
SNN
۱۳۹۵/۱۱/۲۳ ۰۶:۱۱ |
کد خبر: ۵۸۴۰۴۹

گزارش/

radio button «آَشتی ملی» اسم رمز کدام بازی تازه اصلاح‌طلبان است؟/ دردی به‌نام خود ملت‌پنداری!

هنوز معلوم نیست طرح آشتی ملی اصلاح‌طلبان دقیقاً بنا است چه‌کسانی را با چه‌کسانی آشتی دهد؟ مردم را با حکومت؟ دولت را با مردم؟ مردم را با نظام؟ این گزارش به بررسی پشت‌پرده‌های این بازی جدید می‌پردازد.

گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو-محمد آزادی، «باید بگذاریم "همه" بیایند و در صحنه حضور داشته باشند.» رئیس دولت اصلاحات این‌ها را چند روز پیش در دفترش گفته و پیشنهاد کرده: «معتقدم الآن بهترین موقعیتی است که می‌توان فضای "آشتی ملی" را در کشور حکم‌فرما کرد.» موقعیتی که وی مدعی است از سربند روی کار آمدن ترامپ ایجاد شده و باید هرچه زودتر مثلاً فکری کرد. خاتمی پا را فراتر از این حرف‌ها گذاشته و گفته حتی کسانی که در حصر و زندان هستند هم باید آزاد شوند، چرا که «بی‌شک بیشتر از خیلی از کسانی که در جامعه، مدعی انقلابی‌گری هستند، دلشان به درد آمده است»! رئیس‌جمهور سابق البته توضیح نداد چه کسی و یا چه‌کسانی، چرا قهر کرده بودند که حالا باید آشتی کنند. 

 

 

داستان چیست؟ فکر بِکر رئیس دولت اصلاحات چرا تا این اندازه در میان رسانه‌ها و شخصیت‌های اصلاح‌طلب سر و صدا کرد؟ موافقان و منتقدان ایده خاتمی چه می‌گویند؟

 

پشت‌پرده‌های ایده آشتی ملی چیست؟/ موافقان و مخالفان خاتمی در میان اصلاح‌طلبان چه می‌گویند؟

«قرار نیست توبه کنیم؛ می‌خواهیم آینده ایران را نجات دهیم!» تاج‌زاده این‌ها را به خبرنگار ایلنا گفته و اضافه کرده: «هنگامی که پیام «آشتی ملی» از سوی رئیس دولت اصلاحات مطرح شد، جوانان اصلاح‌طلب نگران شدند که مبادا  «آشتی ملی» به‌معنای دست کشیدن از هویت اصلاح‌طلبی باشد. اخیراً دیداری با آقای خاتمی داشتم؛ تاکید دوم آقای خاتمی این بود که ما به هیچ عنوان دست از هویت، ایده‌ها و عقاید خودمان برنمی‌داریم، کما اینکه انتظار نداریم اصولگراها هم از باورها و عقایدشان دست بکشند؛ بلکه لازم است برای حل مشکلات دست یاری به یکدیگر داده، و درمورد اختلاف‌ها نیز با ساز و کار قانونی به رقابت سالم بپردازند و درنهایت تسلیم نظر مردم باشند.»

 

 

معاون وزیر کشور در دولت اصلاحات، در حالی از احترام به آرای مردم می‌گوید که در انتخابات مجلس ششم به اتهام دستکاری و تقلب در نتایج، از سوی دادگاه محکوم شد. در انتخابات سال هشتاد و هشت هم، وی و دوستانش نه تنها حاضر نبودند تسلیم آرای مردم شوند، که ملک و مملکت را برای ماه‌ها به آتش کشیدند. جالب‌تر اما روایت او از پشتپرده‌های ایده خاتمی است. تاج‌زاده می‌گوید: «برخلاف تبلیغاتی که ازسوی برخی انجام می‌شود تا این‌گونه وانمود کنند که منظور آقای خاتمی از «آشتی ملی» صرفاً تفاهم دو جناح است؛ مقصود ایشان این است که همه کسانی که به قانون اساسی ملتزم هستند، بتوانند در فرآیند "مدیریت کشور" و در عرصه اجتماع و سیاست فعال شوند و امکان "خدمت‌گذاری" یابند.»

 

خدمت‌گزاری و مدیریت کشور! آشتی‌کنان خاتمی برای بازگشت دوباره به قدرت است؟

 

«کشتی سوراخ‌کُن نیستیم؛ عده‌ای كه زور بیشتری دارند، در حال سوراخ كردن كشتی هستند. در چنین شرایطی ما چه راهی داریم؟ چه كاری باید انجام دهیم؟ نگاه كنیم تا كشتی سوراخ شود و همه غرق شویم؟» این‌ها را عبدالله رمضان‌زاده سخنگوی دولت اصلاحات به خبرنگار قانون گفته. او البته توضیح نداده دقیقاً چه کسانی یا چگونه به جان کشتی مملکت افتادند. رمضان‌زاده البته در همین گفت‌وگو مدعی شده نه می‌خواهد کسی را از قدرت برکنار کند، نه اینکه قدرت را تصاحب کند؛ کلاً همین‌طوری تنها نگران سوراخ شدن کشتی است!

 

«از حق خودمان می‌گذریم؛ کمک کنید آشتی ملی راه بیاندازیم!» این‌ها را عارف نماینده مردم تهران در دیدار با حسن خمینی گفته؛ معاون اول دولت اصلاحات از دیگر همکارانش عقب نماند و برای پشتیبانی از ایده‌های رئیس سابقش آستین بالا زد: «البته طرح «گفت‌وگوی ملی» را برای اولین بار در فراکسیون امید کلید زدیم. حتی کارگروهی هم به این منظور تشکیل شد. اما اکنون به صورت جدی موضوع گفت‌وگوی ملی، را در سطح ملی برای رسیدن به اهدافی که ترسیم کرده‌ایم دنبال می‌کنیم.»

 

دولت‌مردان دولت خاتمی در میان اصلاح‌طلبان بیشتر از همه، دلشان برای بازگشت به قدرت تنگ شده است. آشتی ملی بهانه است! یک سناریو که می‌تواند آنان را به صندلی‌هایشان بازگرداند. رئیس دولت اصلاحات البته قبلاً هم حاضر نبوده آنقدر در تقابل با مردم هزینه کند، که شانس بازگشت به قدرت را از دست بدهد. نمونه‌ی روشن آن هم انتخابات 90 بود؛ درست دوسال بعد از فتنه‌ی هشتاد و هشت و وقتی که اصلاح‌طلبان بسیاری فاز تحریم انتخابات و قهر با صندوق‌های رأی برداشته بودند. خاتمی اما آن روزها ترجیح داد مخفیانه هم که شده در دماوند پای صندوق رأی رفته و در انتخابات مشارکت کند. مشارکتی که البته از جانب خیلی هوادارانش حتی خیانت به آرمان سبزها تلقی شد.  

 

نسبت «آشتی ملی» با آشوب‌های هشتاد و هشت چیست؟

نقش آشکار و نهانی که اصلاح‌طلبان در به‌وجود آوردن آشوب‌های هشتادوهشت داشتند، مطلب مهمی است که باید تعیین تکلیف شود. آشتی ملی اما جادوی تازه‌ای است که آنان برای فرار از پاسخگویی پیدا کردند. عباس عبدی روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاحطلب با اشاره به همین موضوع به تلویزیون دولتی انگلیس گفته: «بخش عمده‌ی بدنه‌ی اصلاح‌طلبی آن‌طور که مشخص است هنوز از هشتاد و هشت عبور نکردند. تا وقتی از آن عبور نکنید؛ نمی‌توانید به دنبال آشتی ملی باشید. آنها اما حاضر نیستند به هیچ وجه یک بازنگری انتقادی را نسبت به هشتاد و هشت انجام دهند.»

 

 

وی همچنین درباره طرح موضوع «آشتی ملی» از جانب رئیس دولت اصلاحات، گفت: «اصلاح‌طلبی به معنای عام بدون داشتن رابطه‌ی مسالمت‌آمیز با دولت و حکومت، امکان‌پذیر نیست. و الّا اگر در حکومت نباشی یا در تقابل با آن تعریف شوی، دیگر اصلاح‌طلبی معنا نخواهد داشت. آقای خاتمی از قدیم هم سخت به دنبال ایده آشتی ملی بوده؛ ولی فکر می‌کنم از طرح یک ایده تا عملیاتی و اجرایی کردن آن راه بسیاری است. اگر قرار باشد رهبری اصلاحات ایده‌ای را طرح کند، اما در میان بدنه مقبول نباشد یا تفاسیر دیگری از آن شود، همین وضعیتی خواهد شد که تا الآن بوده.»

 

روحانی برای تحقق آشتی‌بازی خاتمی چه خواهد کرد؟

 «با پیروی از مقام معظم رهبری در پی اجماع، آشتی و انسجام ملی هستیم» رئیس‌جمهور روز گذشته ضمن بیان این سخنان در اجتماع جشن انقلاب، اضافه کرد: «آرمان‌های انقلاب اسلامی زنده خواهد ماند اما انقلابی‌گری با تنگ‌اندیشی و خودمداری سازگار نیست. ما در ماه‌های آینده قدرت خودمان را مثل امروز در پای صندوق آرا در برابر بدخواهان، قدرت‌ها و استکبار جهانی نشان خواهیم داد و زبان گویای ملت ایران صندوق رای خواهد بود» سخنانی که رادیو زمانه با ذوق‌زدگی آنها را تأیید ایده‌های خاتمی دانست.

 

 

اینکه خاتمی و دوستانش برای تحقق ایده‌هایشان روی کمک دولت حساب باز کرده‌اند، مطلب پیچیده‌ای نیست. بهرحال روحانی رئیس‌جمهور مستقر در قدرت و رئیس شورای عالی امنیت ملی است و می‌تواند برای بازگشت رئیس دولت اصلاحات یا حتی موسوی و کروبی به بازی‌های سیاسی اقدامات مؤثری انجام دهد. هرچند به نظر نمی‌رسد شخص آقای رئیس‌جمهور تمایل چندانی برای مشارکت در آشتی‌بازی داشته باشد. روشن است؛ چرا باید داشته باشد؟ به دنبال رقیب‌تراشی است؟ روحانی اگر می‌خواست خیلی زودتر از این‌ها می‌توانست ترتیبات مؤثری را به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی برای تسهیل اوضاع حضرات انجام دهد؛ نداد، چون دنبال دردسر نیست. چون به اندازه‌ی کافی رقیب و منتقد دارد. چون فکر می‌کند قهرمان است، پس نمی‌خواهد به این سادگی قهرمانان دیگری بتراشد.

 

آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه هم در حاشیه راهپیمایی روزگذشته گفته آشتی ملی زمانی معنی می‌دهد که در اصول انقلاب، اختلاف نظر داشته باشیم؛ که نداریم.

 

چه کسی قهر بود؟/ مردم چه می‌گویند؟

هنوز معلوم نیست طرح آشتی ملی اصلاح‌طلبان دقیقاً بنا است چه کسانی را به چه کسانی آشتی دهد؟ مردم را با حکومت؟ دولت را با مردم؟ مردم را با نظام؟ کدام ملت قهر کرده که حالا خاتمی می‌خواهد برای آشتی‌ دادنش آستین بالا بزند؟! حضور حماسه‌وار در سه انتخابات پیاپی بعد از سال هشتاد و هشت نشان داد، مردم کمترین اعتنایی به ناز و اداهای اصلاح‌طلبان ندارند. رئیس دولت اصلاحات هم خوب می‌دانست؛ برای همین همان سال 90 برای شرکت در انتخابات مخفیانه عازم دماوند شد. حضور میلیون میلیونی خلق الله در راهپیمایی روزگذشته هم نشان داد ملت حتی بعد از گذشت چند دهه گرم و استوار پای حفاظت از انقلابشان ایستادند.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
انتهای خبر / خبرگزاری دانشجو / کد خبر ۵۸۴۰۴۹
SNN
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری دانشجو نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
584049
۰۹:۰۶
 ساعت -
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵
فرزاد
1
0
پاسخ به این نظر
فرزاد  
۰۹:۰۶
 ساعت - 
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵
گروه فتنه ونفاق که اکثرا در پایتخت جمع شده اند از سال 88 توهم دارند و مثل سرانشان فکر می کنندهنوز عده ای با آنها هستند اما غافل از اینکه عده ای معدود و بی خبر از نیات واقعی آنان هوادار شدند واکثر انان به آغوش ملت ونظام برگشتند و سران خودشان و عده ای نوچه از آنان مانده است انشاا خداوند هدایتشان کند. هر چند تلاش بیشتر می کنند بیشتر غرق می شوند...
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری دانشجو نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
 • گروه فتنه ونفاق که اکثرا در پایتخت جمع شده اند از سال 88 توهم دارند و مثل سرانشان فکر می کنندهنوز عده ای با آنها هستند اما غافل از اینکه عده ای معدود و بی خبر از نیات واقعی آنان هوادار شدند واکثر انان به آغوش ملت ونظام برگشتند و سران خودشان و عده ای نوچه از آنان مانده است انشاا خداوند هدایتشان کند. هر چند تلاش بیشتر می کنند بیشتر غرق می شوند...
۱۱:۲۹
 ساعت -
پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵
عمار121
3
0
پاسخ به این نظر
عمار121  
۱۱:۲۹
 ساعت - 
پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵
اسم رمزی وجود ندارد حضرت آقامون مثل همیشه مشت محکم و کوبنده ای به دهن همه فتنه گران و مبعضی مسئولین بی کفایت زدند.خدا حضرت آقا رو برای این مملکت حفظ بکنه که خار چشم دشمنان داخلی و خارجیه
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری دانشجو نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
 • اسم رمزی وجود ندارد حضرت آقامون مثل همیشه مشت محکم و کوبنده ای به دهن همه فتنه گران و مبعضی مسئولین بی کفایت زدند.خدا حضرت آقا رو برای این مملکت حفظ بکنه که خار چشم دشمنان داخلی و خارجیه
۰۴:۳۰
 ساعت -
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵
علی
0
0
پاسخ به این نظر
علی  
۰۴:۳۰
 ساعت - 
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵
شماهم بفرمایید بمونیم !!باهم یه گندی میزنیم....!!
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری دانشجو نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
 • شماهم بفرمایید بمونیم !!باهم یه گندی میزنیم....!!
۱۰:۱۸
 ساعت -
یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
آشتی ملی =نفوذ در پست های کلیدی
11
0
پاسخ به این نظر
آشتی ملی =نفوذ در پست های کلیدی  
۱۰:۱۸
 ساعت - 
یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
مساله فقط آشتی سیاسی بین دو حزب نیست اگر خدای نکرده نفوذ در مراکز تصمیم ساز مهم صورت بگیرد آنچه رخ دهد به پای اصولگرایان هم نوشته خواهد شد کسانی که در فتنه ۸۸ جزو عوامل فتنه یا حامیان فتنه بودند و آبرویشان رفت و بقول خودشان فرصت هایشان از دست رفت بدنبال این هستند تا با آشتی به اصطلاح ملی با نیرنگ ، آبروی اصولگرایان را هم از بین ببرند و این خیلی خطرناک است چرا که اعتماد مردم به نظام و انقلاب را از بین میبرد و پناه برخداکم کم به براندازی مورد نظر بیگانگان و دشمنان می انجامد نتیجه پست دادن دولت به برخی حامیان و نزدیکان فتنه گران ۸۸ همین اختلاس ها و برجام بیفرجام و اعتماد ها به غرب است این دزدی ها و خلاف ها نباید به پای انقلاب نوشته شود اتحاد دربابر دشمن با آشتی ملی مورد نظر بعضی متفاوت است
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری دانشجو نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
 • مساله فقط آشتی سیاسی بین دو حزب نیست اگر خدای نکرده نفوذ در مراکز تصمیم ساز مهم صورت بگیرد آنچه رخ دهد به پای اصولگرایان هم نوشته خواهد شد کسانی که در فتنه ۸۸ جزو عوامل فتنه یا حامیان فتنه بودند و آبرویشان رفت و بقول خودشان فرصت هایشان از دست رفت بدنبال این هستند تا با آشتی به اصطلاح ملی با نیرنگ ، آبروی اصولگرایان را هم از بین ببرند و این خیلی خطرناک است چرا که اعتماد مردم به نظام و انقلاب را از بین میبرد و پناه برخداکم کم به براندازی مورد نظر بیگانگان و دشمنان می انجامد نتیجه پست دادن دولت به برخی حامیان و نزدیکان فتنه گران ۸۸ همین اختلاس ها و برجام بیفرجام و اعتماد ها به غرب است این دزدی ها و خلاف ها نباید به پای انقلاب نوشته شود اتحاد دربابر دشمن با آشتی ملی مورد نظر بعضی متفاوت است
۰۹:۰۳
 ساعت -
یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
0
0
پاسخ به این نظر
 
۰۹:۰۳
 ساعت - 
یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
نتانیاهو اظهار نموده نیاز مبرم به اصلاح طلبان آمریگا واسرائیلی صفت جهت امور خداتی وتفریحی و نظافتی دارد
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری دانشجو نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
 • نتانیاهو اظهار نموده نیاز مبرم به اصلاح طلبان آمریگا واسرائیلی صفت جهت امور خداتی وتفریحی و نظافتی دارد
۰۰:۳۵
 ساعت -
یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
محمد
2
0
پاسخ به این نظر
محمد  
۰۰:۳۵
 ساعت - 
یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
فقط یک سوال به نظر شما اگر خانم کلینتون الان تو آمریکا رئیس جمهور بود باز هم این آقایون دم از آشتی ملی می زدند؟ هنوز برای شناخت مدعیان اصلاح طلب بصیرت لازم چون الان اگه خانم کلینتون رئیس جمهور بود نحوه سخن گفتن اصلاح طلبان مدعی دلسوز کشور به این نحو نبود در مورد آقای روحانی که بماند.
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری دانشجو نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
 • فقط یک سوال به نظر شما اگر خانم کلینتون الان تو آمریکا رئیس جمهور بود باز هم این آقایون دم از آشتی ملی می زدند؟ هنوز برای شناخت مدعیان اصلاح طلب بصیرت لازم چون الان اگه خانم کلینتون رئیس جمهور بود نحوه سخن گفتن اصلاح طلبان مدعی دلسوز کشور به این نحو نبود در مورد آقای روحانی که بماند.
۱۴:۳۴
 ساعت -
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
علیرضا
24
3
پاسخ به این نظر
علیرضا  
۱۴:۳۴
 ساعت - 
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
کاش به دعوت آشتی ملی رهبری در نماز جمعه بعد از انتخابات لبیک می گفتیم! کمی برای آشتی دیر نیست شیوخ بی تدبیر!!!!!!!!
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری دانشجو نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
 • کاش به دعوت آشتی ملی رهبری در نماز جمعه بعد از انتخابات لبیک می گفتیم! کمی برای آشتی دیر نیست شیوخ بی تدبیر!!!!!!!!
۱۱:۱۵
 ساعت -
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
صادق
14
20
پاسخ به این نظر
صادق  
۱۱:۱۵
 ساعت - 
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
آره بابا اصلا مشکل همین اصلاح طلبان هستن اگه اینا نبودن کشور گل و بلبل می شد. فقط اصولگرایان خوبن. همه بدی ها از اصلاح طلبانه
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری دانشجو نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
 • آره بابا اصلا مشکل همین اصلاح طلبان هستن اگه اینا نبودن کشور گل و بلبل می شد. فقط اصولگرایان خوبن. همه بدی ها از اصلاح طلبانه
  • 5
   1
   ۱۹:۱۲
    ساعت -
   شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
   اصولگرایان اگر خوب هم نباشند فتنه گر یا حامی فتنه نیستند
  • 1
   4
   میثم
   ۰۹:۰۱
    ساعت -
   یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
   نه تو خوبی فقط
۰۹:۴۰
 ساعت -
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
12
1
پاسخ به این نظر
 
۰۹:۴۰
 ساعت - 
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
شما سران اگه راست میگید، با هم آشتی سیاسی کنید که بحث و جدال شما دو حزب فقط سبب ویرانی و عقب ماندگی بوده. ملت که ببینند وضع رو به بهبودیه با چه کسی میخوان قهر کنند؟!!!. دلتون بحال دین نمیسوزه به حال کشورتون بسوزه لااقل. ای کاش میشد علاوه بر داشتن تمام صلاحیت ها یکی از آیتم های انتخاب کاندیدا برای ریاست جمهوری پر کردن 20 فرغون خاک با بیل باشه، اینجوری فرق اونایی که اهل خالی بندی هستند با اونایی که اهل تلاشند راحت بر مردم آشکار میشه. تازه بعداز رسیدن به پست ریاست قشر کارگر تحصیل کرده رو هم بهتر درک خواهند کرد.
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری دانشجو نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
 • شما سران اگه راست میگید، با هم آشتی سیاسی کنید که بحث و جدال شما دو حزب فقط سبب ویرانی و عقب ماندگی بوده. ملت که ببینند وضع رو به بهبودیه با چه کسی میخوان قهر کنند؟!!!. دلتون بحال دین نمیسوزه به حال کشورتون بسوزه لااقل. ای کاش میشد علاوه بر داشتن تمام صلاحیت ها یکی از آیتم های انتخاب کاندیدا برای ریاست جمهوری پر کردن 20 فرغون خاک با بیل باشه، اینجوری فرق اونایی که اهل خالی بندی هستند با اونایی که اهل تلاشند راحت بر مردم آشکار میشه. تازه بعداز رسیدن به پست ریاست قشر کارگر تحصیل کرده رو هم بهتر درک خواهند کرد.
  • 5
   0
   ۱۹:۲۶
    ساعت -
   شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
   البته اگر پای پر کردن قلب راکتور اراک با سیمان باشه بعضیها ۲۰ تا فرغون که چه عرض کنم چند تن سیمان رو با بیل توش میریزن . و باید به اونها گفت: خسته نباشی قهرمان خداقوت دلاور:)
۰۸:۵۹
 ساعت -
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
30
7
پاسخ به این نظر
 
۰۸:۵۹
 ساعت - 
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
احتمالا قراره اصلاح طلبان کسانی رو نامزد انتخابات ریاست جمهوری کنند که سابقه فعالیت یا حمایت از فتنه ۸۸ را داشتند و امروز از ترس اینکه سوابق انها در فتنه در احراز صلاحیت آنها موثر باشد ، طرح آشتی ملی را در پیش گرفتند اصلاح طلبان ضرر زیادی چه در مجلس و... از فتنه ۸۸ کردند / مردم که مثل برخی نمایندگان مجلس نهم نیستند که با دیده بوسی به وزراء رای اعتماد دهند ، دوران دیده بوسی و روبوسی و لابی گری تمام شده است
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری دانشجو نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
 • احتمالا قراره اصلاح طلبان کسانی رو نامزد انتخابات ریاست جمهوری کنند که سابقه فعالیت یا حمایت از فتنه ۸۸ را داشتند و امروز از ترس اینکه سوابق انها در فتنه در احراز صلاحیت آنها موثر باشد ، طرح آشتی ملی را در پیش گرفتند اصلاح طلبان ضرر زیادی چه در مجلس و... از فتنه ۸۸ کردند / مردم که مثل برخی نمایندگان مجلس نهم نیستند که با دیده بوسی به وزراء رای اعتماد دهند ، دوران دیده بوسی و روبوسی و لابی گری تمام شده است
۰۸:۴۲
 ساعت -
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
دیگر روبوسی در مجلس جواب نمیدهد
43
7
پاسخ به این نظر
دیگر روبوسی در مجلس جواب نمیدهد  
۰۸:۴۲
 ساعت - 
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
قبلا هم عرض شد که عده ای به دنبال رفع حصر از سران فتنه هستند اما موفق نمی شوند چرا که امروز هرکس بدنبال چنین هدفی باشد و یا به تحقق آن کمک کند از نظر مردم شریک جرم فتنه گران است و این شائبه در اذهان شکل میگیرد که نکند فکر و نقشه اصلی فتنه ۸۸ بر عهده کسانی بوده که امروز بدنبال آزادی سران فتنه هستند!؟؟ / ی روحانی با انتخاب بعضی از وزیران و مسئولین بدنبال برگرداندن آبرو به عوامل فتنه و یا حامیان فتنه 88 بوده ، ی آخوندی وزیر راه( رییس ستاد موسوی) ، ی ظریف (یکی از نمایندگان در جلسه رای اعتماد با مدرک ایشان را حامی فتنه خواند) ی مجید انصاری معاون حقوقی ی روحانی (حامی فتنه) وزیر جدید فرهنگ (وقتی حامی فتنه بودن ایشان در مجلس مطرح شد یکی از نمایندگان اصلاح طلب گفت تا کی باید فتنه ۸۸ مطرح شود) و...
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری دانشجو نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
 • قبلا هم عرض شد که عده ای به دنبال رفع حصر از سران فتنه هستند اما موفق نمی شوند چرا که امروز هرکس بدنبال چنین هدفی باشد و یا به تحقق آن کمک کند از نظر مردم شریک جرم فتنه گران است و این شائبه در اذهان شکل میگیرد که نکند فکر و نقشه اصلی فتنه ۸۸ بر عهده کسانی بوده که امروز بدنبال آزادی سران فتنه هستند!؟؟ / ی روحانی با انتخاب بعضی از وزیران و مسئولین بدنبال برگرداندن آبرو به عوامل فتنه و یا حامیان فتنه 88 بوده ، ی آخوندی وزیر راه( رییس ستاد موسوی) ، ی ظریف (یکی از نمایندگان در جلسه رای اعتماد با مدرک ایشان را حامی فتنه خواند) ی مجید انصاری معاون حقوقی ی روحانی (حامی فتنه) وزیر جدید فرهنگ (وقتی حامی فتنه بودن ایشان در مجلس مطرح شد یکی از نمایندگان اصلاح طلب گفت تا کی باید فتنه ۸۸ مطرح شود) و...
۰۸:۴۰
 ساعت -
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
36
9
پاسخ به این نظر
 
۰۸:۴۰
 ساعت - 
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
کدام آشتی ملی ؟؟؟؟؟ این قماش نوکران وسرسپردگان و نوچه های آمریکا واسرائیل هستند !!!!!!آشتی ملی با این افراد هرجائی اصلاً معنی و مفهومی ندارد
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری دانشجو نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
 • کدام آشتی ملی ؟؟؟؟؟ این قماش نوکران وسرسپردگان و نوچه های آمریکا واسرائیل هستند !!!!!!آشتی ملی با این افراد هرجائی اصلاً معنی و مفهومی ندارد
اقتصاد مقاومتی
شهرداری اصفهان
صندوق رفاه دانشجویان
بانک ملت
شرکت سرمایه گذاری سبحان
شرکت معین کوثر
سرویس دانشگاه‌های کشور SNN.ir
هنرستان تخصصی هنر و رسانه
پاتوق نشريات دانشجويي SNN.ir
خبرنگار افتخاري SNN.ir
..