اقتصادی - اقتصاد کلان و بودجه
اقتصاد کلان و بودجه
۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۵
در نشست خبری
رییس سازمان بورس درباره خبر استعفای خود گفت: رفتن برای رؤسای سازمان بسیار شیرین است و در این باره اشتباه خبری بوده که این موضوع در شورا منتفی شد.
۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۸
در نشست هیئت مقررات زدایی مطرح شد:
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: کمتر از یک ماه آینده ۱۸۳ شرط زائد و مانع صدور مجوز کسب و کار توسط هیات وزیران و ۷۰ شرط که مصوبه مجلس شورای اسلامی بود ابطال و رفع می‌شود.
۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۵
داستان مخالفت با اینماد اجباری همچنان ادامه دارد و برخی افراد که فقط به منفعت شخصی خود فکر می‌کنند این الزام قانونی را پیراهن عثمان کرده و هر از گاهی آن را بر سر چوب انتقاد می‌چرخانند.
۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس علت عدم اجرایی شدن قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار را فرهنگ پیچیده سازمانی می‌داند.
۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۸
وزارت اقتصاد اعلام کرد
وزارت اقتصاد اعلام کرد: بر اساس آخرین اعلام وزارت رفاه، اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیک در یکی از استان‌های جنوبی کشور کلید زده و پس از اجرا در این استان برای کل کشور اجرا خواهد شد.
۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۶
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از عدم تحقق حداقل ۷۰ درصد از احکام برنامه ششم توسعه انتقاد کرد.
۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷
حجم عرضه ارز در سامانه نیما در روز شنبه مورخ ۵ آذرماه، بیش از ۵ برابر میزان تقاضا بود.
۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱
برخی اتحادیه‌ها به‌بهانه ناکافی بودن متراژ مغازه، جلوی صدور یا تمدید پروانه صنفی متقاضیان را گرفته‌اند، در همین خصوص وزارت اقتصاد اخطار داده است که با متخلفان برخورد قضایی خواهد کرد.
۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۹
برخی فعالان سیاسی حامی دولت قبل، تلاش دارند عملکرد دهه ۹۰ اقتصادی کشور را به پای دولت سیزدهم بگذارند، در حالی که کمترین رشد اقتصادی، بیشترین تورم و بدترین ضریب جینی در دولت قبل ثبت شد، اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم افزایش رشد اقتصادی، کاهش تورم و بهبود ضریب جینی را شاهد هستیم.
۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۴
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره روند تدوین بودجه سال آینده کشور گفت: امیداوریم تا آخر آذر بودجه ۱۴۰۲ را تحویل مجلس دهیم.
۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۳
در نشست تخصصی مالیاتی مطرح شد؛
رئیس مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد گفت: از برنامه پنجم و ششم قرار بود با محوریت وزارت اطلاعات معماری داده کشور شکل بگیرد.
۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵
طغیانی در گفتگو با دانشجو مطرح کرد؛
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، اقدامات بانک مرکزی در مدیریت التهابات ارزی اخیر را موثر ارزیابی کرد و درباره احتمال شکل گیری نرخ جدید ارز ترجیحی همانند ارز ۴۲۰۰ تومانی توضیحاتی ارائه داد.
پرطرفدارترین عناوین
آخرین اخبار