خبرگزاری دانشجو - snn.ir

|
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ الثلاثاء ٢٦ ربيع الثاني ١٤٣٨ Tuesday, January 24, 2017
بازگشت به نسخه باکیفیت

اجتماعی > سلامت

۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۱۶:۰۱

بلایی که غم و اندوه بر سر شادابی پوست می‌آوردSNN

یک عضو انجمن علمی طب سنتی گفت: بیماریهای مزمن، کم‌غذایی، کم‌خونی، غم زیاد، دردهای شدید و نزدیکی کردن بسیار، از علل اصلی تغییرات پوستی هستند.
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۱۵:۵۰

اندر خطرات غذاهای بسته‌بندی شدهSNN

عضو انجمن علمی طب سنتی ایران گفت: مواد افزودنی مانند «منوسدیم گلوتامات» در مواد غذایی بسته‌بندی در بروز دردهای مزمن و سردردها, تشدید آسم, بروز خارش‌های فصلی, بیماری‌های پوستی مانند کهیر و اگزما, فشار خون, چاقی و ... دخیل هستند.
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۱۵:۴۷

تفاوت تنگی کانال نخاع با کمردرد و دیسکSNN

رانندگان، آرایشگرها، خیاط ها و کارگران ساختمانی، افرادی که پرش از ارتفاع دارند مانند تکاورها و چتربازها مستعد ابتلا به تنگی کانال نخاع هستند ولی بسیاری از افراد تنگی کانال نخاع را با کمردرد و دیسک مشابه می‌دانند، در حالیکه این بیماری‌ها متفاوت هستند.
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۱۲:۰۶

انجمن داروسازان ایران در مورد بدهی بیمه به رییس جمهور نامه نوشتندSNN

رئیس انجمن داروسازان ایران در نامه‌ای به رئیس جمهور ضمن اشاره به تبعات تاخیر بیمه‌ها در پرداخت معوقات داروخانه‌ها،گفت: قطعا دغدغه و نگرانی ما داروسازان ایجاد وقفه و گسست در تامین داروهای ضروری و ارائه خدمات دارویی به بیماران محترم است.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۵:۴۴

۱۱۲هزار کادر بهداشت و درمان دستورالعمل‌های جدید بالینی دریافت کردندSNN

معاون وزیر بهداشت از ابلاغ دستورالعمل‌های جدید بالینی خبر داد و گفت: علاوه بر ۱۲هزار پزشک خانواده ۱۰۰هزار نیروی بهداشتی نیز در مراکز بهداشتی و درمانی و خانه‌های بهداشت به دستورالعمل‌های بهداشتی عمل می‌کنند.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۵:۴۲

خطر سکته و بیماری‌های عصبی با مصرف غذاهای سرد در زمستانSNN

استفاده از غذاهای سرد و مرطوب در فصل زمستان باعث می‌شود که بخارات آنها به‌سمت سر صعود پیدا کند و از بینی نزول پیدا کند و بیماریهایی چون سرماخوردگی، سرفه، نزله، سینه‌درد، سردرد، بیماریهای عصبی و حتی سکته ایجاد کند.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۵:۳۴

مالیدن روغن هل به گردن و پس سر موجب رفع سردردهای سوداویSNN

یک پژوهشگر طب سنتی گفت: هل خواب‌آور و شادی‌آور است بنابراین برای افرادی که دچار افسردگی، خمودگی و غمگین هستند, مفید است.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۵:۱۲

سالمندان غذاهای سرد و خشک نخورندSNN

دستیار طب سنتی ایران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان توصیه‌هایی برای حفظ سلامتی در سالمندان گفت: مزاج سن سالمندی سرد و خشک است و سالمندان باید از هر کاری که سردی و خشکی را افزایش می‌دهد, پرهیز کنند.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۹:۳۱

اعلام فراخوان مقالات کنگره پزشکان متخصص داخلی ایرانSNN

بیست و هشتمین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با همکاری استادان دانشگاه های علوم پزشکی کشور و فوق تخصصی طب داخلی، ۲۵ تا ۲۸ اردیبهشت ۹۶ در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۸:۵۲

بکارگیری ربات از روش‌های به‌روز جراحی‌های کم‌تهاجمی استSNN

رئیس سیزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی، از استقبال روز افزون بیماران به انجام روش های کم تهاجمی خبر داد.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۸:۴۵

دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است/ عملیات حذف دفترچه کاغذی آغاز شده استSNN

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: رقمی که امروز مطرح شده، بدهی ۱۲۰هزار میلیاردی دولت است. امید است که با مصوبه برنامه ششم این بدهی کم کم تسویه شود. اگر این بدهی صاف شود، سازمان تامین اجتماعی می‌تواند خیلی بهتر خدمات ارائه کند.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۲۰:۳۴

ظرف ۱۵ سال آینده ۵۰ درصد افزایش سرطان خواهیم داشتSNN

وزیر بهداشت از تحقق عدالت در دسترسی به خدمات سلامت تا سه سال آینده خبر داد و گفت: در بخشی از استان‌های کشور که ۱۵ قطب هستند پیشرفته ترین خدمات سرطان از نظر درمانی، تشخیصی و جراحی مستقر خواهد شد.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۹:۴۶

افراد چاق شانس بیشتری زیر تیغ جراحی دارندSNN

اضافه وزن نوعی نقش حفاظتی را برای افرادی که ناچار به جراحی به خصوص جراحی‌های قلب هستند ایفا می‌کند.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۵:۲۲

نقش پاکسازی لوله گوارش و کبد در درمان چاقیSNN

مدیر آموزشی انجمن علمی طب سنتی ایران گفت: پاکسازی لوله گوارش و کبد از روش‌های مهم در رفع چاقی افراد است همچنین ورزش سریع و قوی به‌ویژه پیش از غذا, پرهیز از سکون و بی‌تحرکی, پرهیز از غذا خوردن بلافاصله پس از ورزش و فعالیت بدنی توصیه می‌شود.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۴:۵۹

توسعه صنعت استراتژیک تخمیریSNN

دبیر کارگروه صنایع تخمیری ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: یکی از اهداف ستاد توسعه زیست‌فناوری احیای مجدد صنعت استراتژیک تخمیری است.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۴:۵۵

اندر مضرات خوردن چند میوه با همSNN

یک دستیار تخصصی طب سنتی ایران اصول صحیح میوه خوردن از نگاه طب سنتی را تشریح کرد و گفت: از خوردن میوه‌های متنوع در یک وعده باید پرهیز کرد چرا که این امر در بعضی شرایط باعث نفخ، درد معده و کاهش جذب مواد مفید میوه‌ها می‌شود.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۱:۴۰

غذا را خوب بجوید تا از عفونت فرار کنیدSNN

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد: خوب جویدن مواد غذایی باعث تولید نوعی سلول‌ ایمنی در بدن می‌شود.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۱:۳۷

کاهش احتمال خطاهای پزشکی، افزایش ارتقای ایمنی بیمار و افزایش کارایی نظام سلامت اثرات حضور راهنمای بالینی استSNN

معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه راهنماهای بالینی پزشکی ابزاری هستند که شواهد علمی را به پیشنهادات عملی تبدیل می‌کند گفت: این راهنماها در ارتقای کیفیت خدمات، کاهش احتمال خطاهای پزشکی، افزایش ارتقای ایمنی بیمار و افزایش کارایی نظام سلامت موثرند.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۱:۳۵

تشخیص اشتباه آسم در یک سوم از بزرگسالان کانادایی SNN

محققان کانادایی در یک بررسی دریافتند: بیش از یک سوم افراد بزرگسال که بیماری آسم در آنان تشخیص داده شده به آن مبتلا نیستند.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۱:۳۳

حضور راهنمای بالینی باعث کاهش ریسک بیمارستانی می‌شودSNN

وزیر بهداشت از ابلاغ راهنماهای بالینی ۲۰۰ خدمت از امروز خبر داد و گفت: نکته حائز اهمیت برای اجرای این گایدلاین‌ها هماهنگی میان بیمه‌ها، انجمن‌های علمی پزشکی و مدیران وزارت بهداشت.