خبرگزاری دانشجو - snn.ir

|
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ الاثنين ١ جمادى الثانية ١٤٣٨ Monday, February 27, 2017
بازگشت به نسخه باکیفیت

اقتصادی > صنعت، معدن و تجارت

۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۱۰:۳۰

یک کوله‌بر بیچاره ۲۰ تایر بر دوش خود می‌گذارد!/ واردات غیرمجاز سازمان‌یافته با مبالغ اندک استSNN

نعمت‌زاده با بیان اینکه تایر خودرو استاندارد اجباری دارد، بیان داشت: متأسفانه ما می‌بینیم که از طریق مرزها یک کوله‌بر یا یک پیرمرد بیچاره ۲۰ تایر بر دوش خود می‌گذارد.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۰۸:۳۳

فرانسه تا اطلاع ثانوی تنها خودروساز مطرح خارجی در ایران SNN

مشاور انجمن خودرو سازان ایران با اعلام اینکه الان مهمترین شرکت های خودروساز که برای حضور در ایران برنامه ریزی کرده اند همان فرانسوی ها هستند، گفت:درحال حاضر روند مذاکرات به جز با شرکت های فرانسوی که سال های طولانی در کشورمان بوده اند، کند پیش می رود.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۹:۴۲

تنها ۱۰ درصد از بودجه کشور به بخش عمرانی می‌رسدSNN

رئیس مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی با بیان اینکه یکی از نگرانی‌ها در حوزه ساخت و ساز اطمینان از سرعت و استحکام است، گفت: تنها ۱۰ درصد از بودجه کشور به بخش عمرانی می‌رسد.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۵:۳۸

ریل‌گذاری ۲ ساله برای ادامه تولید پراید و پژو ۴۰۵ SNN

با افزایش استانداردهای خودرویی در نظر گرفته شده از ۵۲ به ۸۳ مورد، تا ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۷، قطعا خط تولید پراید و پژو ۴۰۵ تا دو سال آینده متوقف نخواهد شد.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۳:۲۴

چین بزرگترین خریدار و فروشنده کالا به ایران SNN

بر اساس آخرین آمارها از حجم و میزان مبادلات تجاری ایران در ۱۱ ماه ابتدایی امسال، چین همزمان بزرگترین خریدار کالای ایرانی و از سوی دیگر مهمترین کشور صادرکننده کالا به ایران است.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۰:۴۰

رقابت خودروسازان فرانسوی و چینی برای تسلط بر بازار پرسود ایرانSNN

رئیس بخش خاورمیانه پژو اعلام کرد"«پژو نفوذ خود را در بازارهای ایران افزایش می‌دهد»، بلومبرگ تحلیل کرداین عجله برای عقب راندن رقبای خودروساز چینی و هموطنش یعنی رنو است که هیچکدام نمی‌خواهند از بازار پرسود ایران جا بمانند.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۰۸:۳۹

مشکل صادرات با مداد جادوی آقای وزیر حل نمی‌شود SNN

دبیرکل اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه اراده حاکمیتی قوی برای اینکه ایران صادرکننده شود، وجود ندارد و باید این اراده بوجود آید که بدون پول نفت، کشور را اداره کنیم، گفت:اینکه منتظر باشیم وزیری با یک مداد جادو مساله صادرات را حل کند، امکان پذیر نیست.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۶:۰۲

آنلاین سفر کن! SNN

اغلب مسافران در پاسخ به این سوال که " چگونه سفر می کنید؟ "، جواب هایی مشابه ارائه می دهند. خب ساده است، بلیط می خریم، چمدانی می بندیم و بعد هم سفر آغاز می شود!
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۴:۴۳

روحانی شرمنده مردم نشد؟!/ تراز تجاری کشور ۷۸ میلیون دلار تا منفی شدنSNN

براساس گزارش گمرک صادرات غیرنفتی کشور در ۱۱ ماهه امسال به ۳۸ میلیارد و ۴۹۲ میلیون دلار و میزان واردات ایران در مدت یاد شده به ۳۸ میلیارد و ۴۱۵ میلیون دلار رسید.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۲:۰۵

ارائه پیش‌نویس تغییر تابعیت کشتی‌های ایرانی به دولتSNN

وزارت راه با استناد به ماده ۷ قانون دریایی ایران مصوب سال ۱۳۴۳، برای تغییر تابعیت کشتی‌های ایرانی همچنین شرایط خروج از تابعیت و دیگر موارد مرتبط، پیش‌نویس آیین نامه اجرایی این ماده قانونی را به دولت ارائه کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۱:۱۴

۷۷۰ میلیارد دلار مواد معدنی در ایران وجود دارد SNN

در بیست سال گذشته تنها یک میلیارد دلار در بحث اکتشافات معدنی سرمایه گذاری شده است
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۰۹:۱۳

ماه‌عسل میلیاردی پژو با خریدهای ایرانSNN

پژوسیتروئن که این روزها سرگرم مذاکره با جنرال موتورز برای خرید اوپل است، برای نخستین بار در شش سال گذشته سود سهام پرداخت می‌کند و هدف سودآوری میان مدت را پس از اینکه سود کل سال این گروه تقریبا دو برابر شد، بالا برد.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۰۹:۰۳

مسئولیت همه قراردادهای محرمانه با من!/ قراردادها را به دیوان نمی‌دهمSNN

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت،معدن و تجارت در مصاحبه با روزنامه شرق در باره قراردادهای محرمانه توضبح داد
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۵:۵۷

اظهار امیدواری مشاور روحانی به شورای نگهبانSNN

ترکان با اشاره به برنامه ی ششم توسعه تاکید کرد : امیدواریم شورای محترم نگهبان آن بندهایی از برنامه ی ششم را که دارای بار مالی اضافی اند حذف نماید.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۴:۲۱

ماجراجویی، نعمت‌زاده را به بهارستان کشاندSNN

با اعلام وصول شدن سوال نماینده مجلس در مورد اصرار وزیر صنعت به طرح خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا، نعمت زاده برای پاسخ گویی در صحن مجلس حاضر می‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۱:۳۶

جهان فیروزه ۵ هزار ساله نیشابور را نمی‌شناسدSNN

دنیا «فیروزه» را به نام «آریزونا» می‌شناسد و آن طور که رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در تایلند به روزنامه ایران می‌گوید اصلاً نمی‌دانند که بهترین فیروزه جهان متعلق به نیشابور است و حداقل ۵هزار سال قدمت دارد.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۴:۲۸

ایرانی، ایرانی بخر/ جوانان ایرانی چشم انتظارندSNN

ورود انواع جنس های خارجی به کشور، با کیفیت و قیمت مناسب باعث شده تا بسیاری از فرصت ها از صاحبان صنایع کشور گرفته شود و بسیاری از کارخانه ها با ظرفیت پایین تری تولید کنند
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۳:۳۵

مهلت ۲ساله برای تغییر پلت‌فرم یا توقف تولید پراید و پژو۴۰۵SNN

رئیس سازمان ملی استاندارد در پاسخ به این پرسش که آیا براساس گفته‌های شما تا ۲ سال آینده پراید و پژو ۴۰۵ تولید نخواهند شد، تصریح کرد: تاکید می‌کنم این موضوع متوجه تصمیم خودروسازان است یا آنها باید تغییر پلت‌فرم داده یا خط تولید خودروها را متوقف کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۰:۵۷

تجارت ۲.۸ میلیارد یورویی ایران و آلمانSNN

مبادلات تجاری ایران و آلمان در نخستین سال اجرای برجام با رشد ۲۲ درصدی مواجه شد و به ۲.۸۸۷ میلیارد یورو رسید.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۰:۳۴

تحریم‌های داخلی بر سر راه تجارت/ تجار در دوراهی گمرک و وزارت صنعتSNN

سال‌ها پیش، حتی قبل‌تر از آنکه اقتصاد ایران درگیر تحریم‌های بین المللی شود، فعالان اقتصادی از تحریم‌های داخلی سخن می‌گفتند. مقرراتی که دستگاه‌های دولتی به صورت موازی و برآمده از مدیریت سلیقگی پیش پای فعالان اقتصادی قرار می‌دادند.