خبرگزاری دانشجو - snn.ir

|
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ الاثنين ١ جمادى الثانية ١٤٣٨ Monday, February 27, 2017
بازگشت به نسخه باکیفیت

اقتصادی > نفت و انرژى

۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۱۰:۴۱

قیمت جهانی نفت افزایش یافت SNN

قیمت هر بشکه نفت برنت در معاملات امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۵۶ دلار و ۹ سنت رسید.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۱۰:۱۳

شفاف‌سازی در وزارت نفت نداریم/ شاهد تخلفات متعددی در حوزه دولتی هستیمSNN

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه شفاف سازی در وزارت نفت وجود ندارد گفت: در قانون تکلیف کردیم که باید صورت های مالی شفاف سازی شود اما چنین چیزی اتفاق نیفتاده است.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۰۸:۲۷

درسی که ایران می‌تواند به اردوغان بدهدSNN

الجزیره در گزارشی مدعی شد که هر چند روابط ایران و ترکیه به‌خاطر روابط اقتصادی گسترده نمی‌تواند وارد مرحله پرتنش شود اما ایران می‌تواند جریان گاز به سوی ترکیه را قطع کند.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۵:۲۴

میزان اختصاص قیر رایگان به دستگاه‌های دولتی تعیین شد SNN

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای میزان اختصاص قیر رایگان به دستگاه‌های دولتی را تعیین کردند.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۵:۰۶

تولید ۱۱۱ میلیارد مترمکعب گاز در پارس جنوبی SNN

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در ۱۱ ماه امسال ۱۱۱میلیارد متر مکعب گاز شیرین در این مجمع تولید و به شبکه سراسری انتقال گاز طبیعی تزریق شده است.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۴:۳۵

۲ تهدید برای صنعت پتروشیمی ایران که می تواند تبدیل به فرصت شودSNN

معاون وزیر نفت گفت: رکود اقتصادی و احتمال کاهش تقاضای جهانی از جمله فرصت‌های این صنعت است که البته در صورتی که به درستی مدیریت شوند می‌توانند با ارتقاء بهره‌وری و فناوری تبدیل به فرصت شوند.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۴:۱۰

معاون وزیر نفت: باید برای بازگشت تحریم‌ها آماده باشیمSNN

معاون وزیر نفت گفت: با راه‌اندازی واحدهای پتروشیمی در پارسال صادرات محصولات پتروشیمی به ۱۹میلیون تن به ارزش نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۱:۴۴

اندونزی تشنه برای میادین نفتی ایرانSNN

رایزن بازرگانی ایران در جاکارتا با بیان این که هیئت اقتصادی ٢٥ نفره اندونزی به ریاست وزیر هماهنگی امور اقتصادی این کشور وارد ایران می‌شود گفت: اندونزی علاقمند به سرمایه‌گذاری در میدان‌های نفتی ایران است.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۰:۱۰

نفت ۳۰ دلاری در کمین ایران و اوپکSNN

از آنجا که توافق اوپک تا ماه ژوئن برقرار است، از هم اکنون بازار گمانه زنی برای بازگشت نفت ۳۰ دلاری به بازار داغ شده است.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۵:۲۹

آدرسی که به اشتباه داده شد/ یکه تازی رقبای ایران در تزریق گاز +نمودارSNN

وضعیت کشورهای نفت خیز نشان می‌دهد که این کشورها نیز برای افزایش ضریب بازیافت و تحقق تولید صیانتی، به مخازن نفتی گازطبیعی تزریق می‌کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۵:۱۷

توزیع روزانه ۱۵۰ میلیون لیتر سوخت در ایام نوروز SNN

دبیر کمیته شرکت‌های حمل و نقل فرآورده‌های نفتی ایران گفت: ۱۲هزار تانکر سوخت برای توزیع روزانه ۱۵۰میلیون لیتر فرآورده های نفتی در ایام تعطیلات نوروزی آماده شده اند.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۴:۱۳

شرکت ملی نفت ایران شکایت خود را از وکیل بابک زنجانی پس گرفتSNN

وکیل‌مدافع بابک زنجانی گفت: شکایت شرکت ملی نفت ایران از بنده به اتهام استفاده از سند مجعول و نشر اکاذیب در دادسرای فرهنگ و رسانه رد شد.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۳:۵۰

صادرات نفت عراق به آمریکا رکورد زدSNN

در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ عراق به طور متوسط روزانه ۴.۱ میلیون بشکه نفت به آمریکا صادر کرد که طی سال های گذشته بی سابقه بوده است.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۳:۴۱

ایران سلطه انرژی روسیه در شرق اروپا را برهم می‌زند؟SNN

شرق اروپا با هدف تنوع بخشی به منابع تامین انرژی خود و کاهش وابستگی به روسیه در حال متمایل شدن به ایران است. این حرکت می تواند رقم زننده یک انقلاب ژئوپلتیک باشد، اما باید دید این روند می تواند ادامه پیدا کند یا نه.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۳:۲۱

مسجد سلیمان ۱۰۸ سال پس از نفت/ شهری برای کوچیدن SNN

، ساعت ۴ صبح پنجم خرداد ماه ۱۲۸۷شمسی، نفت از عمق ۳۶۰ متری دل زمین فوران کرد. ویلسون شاهد صحنه‌ای بود که بی‌شک به رویایی می‌مانست که سال‌ها با رقبای امریکایی و آلمانی‌اش برای به دست آوردن آن جنگیده بود.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۱:۵۷

نفت شیل امریکا بازار جهانی را بهم می‌ریزدSNN

گلدمن ساکز با بیان اینکه «شیل» در افزایش ذخایر استراتژیک نفت جهان بی‌تاثیر است، گفت:احتمال افزایش قیمت نفت به بشکه‌ای ۷۰ دلار تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی وجود دارد.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۰۹:۲۷

آخرین وضعیت قدیمی‌ترین نیروگاه ایران/ ۱۸۰۰ مگاوات تولید برق جدیدSNN

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: وزارت نیرو امسال باید یک هزار و ۸۰۰ مگاوات نیروگاه جدید را در حوزه حرارتی به چرخه تولید برق کشور وارد می کرد که ۱۰۰ درصد اجرایی شده است.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۰۸:۵۰

کسری بودجه عربستان به مرز خطر رسیدSNN

عربستان که در سال میلادی گذشته کسری بودجه ۷۹ میلیارد دلاری داشته برای تامین کسری بودجه خود به فروش نفت ۷۵ دلاری نیاز دارد.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۰۸:۲۷

حراج ۲/۰۰۰ میلیارددلاری ثروت عربستان توسط آل‌سعودSNN

در حالی که عربستان برای فروش ۵ درصد سهام شرکت آرامکو آماده می شود تحلیلگران ارزش واقعی این شرکت را یک چهارم ۲ تریلیون دلاری می دانند که مقامات عربستان برای آن در نظر گرفته اند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۲۲:۲۱

دولت هیچ طرح انتقال آبی را انجام ندادSNN

وزیر نیرو با بیان اینکه دولت یازدهم هیچ طرح انتقال آبی را انجام نداده است گفت: تمام نیازهای اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در این استان تامین شده است.