خبرگزاری دانشجو - snn.ir

|
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ الثلاثاء ٢٦ ربيع الثاني ١٤٣٨ Tuesday, January 24, 2017
بازگشت به نسخه باکیفیت

اقتصادی > اقتصاد بين‌الملل

۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۱۶:۴۸

نقشه دموکرات‌ها برای محدود کردن ترامپSNN

سناتور دموکرات چاک شومر گفت: دموکرات ها حمایت نمایندگان دو حزب آمریکا را درخصوص طرح پیشنهادی باهدف محدود کردن توانمندی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای کاهش تحریم های روسیه بدست آورده اند.
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۱۴:۵۶

زنگ خطر اروپا برای انگلیس و ترامپSNN

اتحادیه اروپا در آستانه دیدار قریب‌الوقوع نخست‌وزیر انگلیس و رئیس‌جمهور آمریکا، نسبت به هرگونه گفتگوی رسمی درباره روابط تجاری انگلیس و آمریکا تا زمان عضویت این کشور در اتحادیه اروپا هشدار داد.
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۱۳:۲۳

ترامپ بازارهای آمریکا و اروپا را به هم ریختSNN

دونالد ترامپ روی سیاست‌های محافظه‌کارانه‌ای متمرکز شده و این شک را برانگیخته که مقامات این دولت در پی آن هستند تا با تضعیف ارزش دلار به دنبال مزایای رقابتی آن باشند، بنابراین ارزش دلار کم شد،‌بازارهای بورس به هم ریخت.
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۱۳:۲۰

امیدواری برزیل به ترامپ برای فروش هواپیما به ایرانSNN

مدیر ارشد اجرایی شرکت امبرائر برزیل گفت ترامپ یک تاجر است به همین دلیل ما امید داریم که اجازه نامه‌های مورد نیاز برای فروش هواپیما به ایران را از دولت وی دریافت کنیم.
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۰۹:۲۳

زلزله ترامپ شروع شد/ قطع بودجه نهاد سقط جنین/ خروج از پیمان تجاری اقیانوس آرامSNN

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با امضای یک فرمان اجرایی این کشور را از پیمان تجاری اقیانوس آرام خارج کرد.
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۰۸:۲۲

گزارش CIA درخصوص ایران در دوران ترامپSNN

«سیا» در گزارش سالانه خود درباره اقتصاد ایران یک سال پس از اجرای برجام اعلام کرد که بدهکاری خارجی ایران در سال ۲۰۱۶ به ۷.۱۱۶ میلیارد دلار رسیده است، این در حالی است که در سال ۲۰۱۵ این رقم ۵.۳۴۸ بوده است.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۵:۳۳

روسیه گوی سبقت را از عربستان ربودSNN

در سال ۲۰۱۶ برای نخستین بار روسیه در تأمین نفت چین از عربستان پیشی گرفت و به بزرگترین تأمین‌کننده نفت این کشور تبدیل شد.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۵:۰۳

محصلان ایرانی در پسابرجام راننده تاکسی شدندSNN

روزنامه آلمانی هاندلز بلات نوشت: با گذشت یک سال از لغو تحریم ها علیه ایران، هنوز نشانه های چندانی از ترمیم اقتصاد این کشور دیده نمی شود؛ نرخ بیکاری افزایش یافته و ارزش پولی ملی کاهش یافته است.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۴:۰۸

فرجام رابطه ایران و روسیه در دوران ترامپSNN

به گزارش نشنال اینترست ایران و روسیه در سال‌های اخیر روابط سازنده ای با یکدیگر داشته اند با این حال این رابطه ممکن است چندان پایدار نباشد اگر روسیه بتواند با آمریکای ترامپ روابط بهتری برقرار نماید.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۰:۳۶

پول‌های عربستان نتوانسته برای این کشور نفوذ نظامی بخردSNN

عربستان سعودی در مقایسه با دشمنانش در یمن، سلاح‌های بهتری دارد و این موضوع در جنگی که یکی از ثروتمندترین کشورهای عربی را در مقابل یکی از فقیرترین این کشورها به رقابت واداشته، مسئله عجیبی نیست. با اینحال، سعودی‌ها همچنان در تلاش هستند تا خواسته‌های خود را تحمیل کنند.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۰:۲۵

کاهش قیمت دلار در چهارمین روز بهمن + جدولSNN

طبق اعلام بانک مرکزی نرخ رسمی دلار در ۴ بهمن ماه با کاهش همراه بوده است.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۵:۳۹

ایمیل افشاگر اسناد امریکایی دوباره راه افتادSNN

خدمات ایمیل ایمن لاوابیت که محبوب ادوارد اسنودن افشاگر جاسوسی های سایبری کاخ سفید بوده، بعد از مدتی مجددا با امکانات بیشتر راه اندازی شده است.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۴:۲۷

زلزله ترامپ در امریکا/ دلار افزایش و وال‌استریت سقوط کردSNN

بررسی های رویترز نشان می دهد که در ادوار گذشته آغاز به کار روسای جمهور آمریکا، قیمت دلار افزایش پیدا می‌کند اما شاخص بورس «وال استریت» با کاهش مواجه می‌شود.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۱:۱۷

تیم ترور اقتصادی دموکراتها بر علیه ترامپ دست به کار شدندSNN

بیش از دو سوم از ۷۰ اقتصاددان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز در طی هفته گذشته گفتند، سیاست های حمایت گرایانه ترامپ بزرگترین تهدید برای اقتصاد آمریکا در سال جاری میلادی به شمار می رود.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۰:۲۸

پوشش ۴۲۸ میلیون صفحه وب مستهجن آمریکا توسط گوگلSNN

یک فعال حوزه جستجوگرها با بیان اینکه کاربران ایرانی در رتبه پنجم جهانی استفاده از گوگل قرار دارند، گفت: ۴۲۸ میلیون صفحه وب مستهجن آمریکا توسط گوگل پوشش داده می‌شود که شرایط هشدار دهنده‌ای را برای نسل جدید ایجاد کرده است.
۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۱۵:۵۷

ضرر ۳ میلیارد دلاری شرکت مشهور خودروسازیSNN

فورد موتور حدود سه میلیارد دلار ضرر بدون احتساب مالیات مربوط به ارزیابی مجدد برنامه‌های بازنشستگی و سایر برنامه‌های مزایای کارمندان در دوران بازنشستگی را در سال ۲۰۱۶ ثبت کرد.
۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۱۴:۴۶

تورم ۸۰۰ درصدی در ونزوئلاSNN

آمارهای اولیه بانک مرکزی ونزوئلا نشان می دهد نرخ تورم این کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۸۰۰ درصد افزایش یافته، در حالی که اقتصاد ونزوئلا رشد منفی ۱۸.۶ درصدی را تجربه کرده است.
۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۱۴:۱۱

میراث نحس اوباما، ترامپ را به خاک سیاه نشاندSNN

بدهی ملی آمریکا در زمان ریاست جمهوری «باراک اوباما» ۹ هزار میلیارد دلار افزایش پیدا کرد.
۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۱۳:۰۷

آوار تحلیف ترامپ بر سر دلار خراب شدSNN

رویترز اعلام کرد: دیروز قیمت طلا به کمتر از ۱۲۰۰ دلار رسید اما پس از تحلیف ترامپ با کاهش ارزش دلار افزایش یافت و به ۱۲۱۰.۳۲ دلار در هر اونس رسید.
۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۰۹:۲۱

وضعیت بغرنج چین با روی کار آمدن ترامپSNN

برآوردهای اداره ملی آمار چین در حالی از کاهش رشد سرمایه‌گذاری در دارایی ثابت این کشور خبر می دهد که این داده ها،ساعاتی پیش از تحلیف یکی از منتقدان سرسخت سیاست‌های اقتصادی پکن، منتشر شده است.