نرخ قاچاق کالا به ۹۸ درصد رسیده است/ تنها راه حل جلوگیری از فساد، دولت الکترونیکی است

کد مطلب: 490131  |  تاريخ: یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴  |  ساعت: ۱۸:۲۲


فروزنده در دانشگاه امیرکبیر:

نرخ قاچاق کالا به ۹۸ درصد رسیده است/ تنها راه حل جلوگیری از فساد، دولت الکترونیکی است

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به عملکرد اقتصادی دولت گفت: نرخ واردات افزایش پیدا کرده، قاچاق کالا به ۹۸ درصد رسیده، ۲۳۰ تن محصول کشاورزی وارد کشور شده است همه باید دست به دست هم دهیم تا این مشکلات را از میان برداریم.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو عصر امروز نشستی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر با عنوان پاتوق انتخابات با حضور الیاس حضرتی مدیر مسئول روزنامه اعتماد و لطف الله فروزنده عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس در لابی مجموعه تالارهای دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

 

لطف الله فروزنده عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس در پاسخ به این سوال که خرج منابع انتخاباتی شما از چه مسیر است و پیرامون درآمدها و اموالتان به طور مختصر توضیح دهید پاسخ داد: بنده عضو دولت دهم بودم و بر اساس اصل 140 قانون اساسی اموال هیئت دولت بررسی می شود و قوه قضاییه هم طبق بررسی هایش اعلام کرد که من هیچ گونه افزایش غیرمعقولی در اموالم نداشته ایم.

 

وی تصریح کرد:  محل سکونت من در نظام آباد تهران می باشد حقوقی که دریافت می کنم از راه هیئت علمی دانشگاهی است و دارای 3 فرزند هستم با توجه به این مسئول استخدام در دولت دهم بوده ام ولی پسران خود را هم استخدام نکرده ام و به این موضوع افتخار می کنم

 

وی با اشاره به هزینه انتخاباتی و کاندیداتوری خود در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون من هیچ هزینه ای خرج نکرده ام و طبق بررسی ها برای زدن بنرها و برخی تبلیغات به 30 الی 40 میلیون هزینه نیازمندم که آن را هم خودم تقبل می کنم.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس خطاب به حضرتی گفت: ما مشکلامان با کسانی است که در مجلس ششم به غرب پالس دادند و در واقع با آن ها بستند و همچنین با توجه به این که در سال 88 انتخابات ارزشمندی با حضور 85 درصدی مشارکت مردم صورت گرفت عده ای در داخل با کمک غرب فتنه برای کشور رقم زدند.

 

فروزنده با اشاره به سخن حضرت امام گفت: امام می گفتند زمانی که مجلس، دولت، ارتش و سپاه  از طبقه متوسط باشد کشور آسیبی نمی بیند ولی زمانی که مرفهین بی درد قدرت را به دست بگیرند کشور به سمت نابودی پیش خواهد رفت.

 

وی ادامه داد: حرف من با مدیران نوکسیه ای است که می خواهند به مجلس راه پیدا کنند امروز برخی با توجه به این به دولت منتسب هستند اداره 19 شرکت پتروشیمی را بر عهده داشته و در واقع سلطان پتروشیمی است در این صورت آیا دیگر حافظه ای برای اداره مملکت برایش باقی می ماند در این صورت مشخص است که کشور به سمت رکود پیش می رود.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به عملکرد اقتصادی دولت گفت: نرخ واردات افزایش پیدا کرده، قاچاق کالا به 98 درصد رسیده، 230 تن محصول کشاورزی وارد کشور شده است همه باید دست به دست هم دهیم تا این مشکلات را از میان برداریم ما مخلص سرمایه گذار هم هستیم با سرمایه گذار رانت خوار مشکل داریم.

 

فروزنده ادامه داد: باید جلوی رانت خواری گرفته شود تا کشور به سمت بحران پیش نرود.

 

وی در پاسخ به سوالی از دانشجویان پیرامون اظهارات برخی ائمه جمعه در جمع مردم پاسخ داد: این که ائمه جمعه بگویند که به فلانی رای بدهید این خلاف واقع است ولی تبیین شاخص های اصلی از سوی آن ها یک ضرورت محسوب می شود.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با بیان این که یکی از افتخارات جمهوری اسلامی بحث آزادی نظرات پیرامون اقلیت ها است ادامه داد: امروز برادران زرتشتی، مسیحی در مجلس شورای اسلامی دارای نماینده هستند این که انگلیس می گوید 3 نفر مذکور نباید به خبرگان راه پیدا کنند آیا صلاح ما را می خواهد.

 

فروزنده اضافه کرد: امروز اگر من و آقای حضرتی با یکدیگر دعوا کنیم ولی با قدرت در مقابل آمریکا می ایستیم چون برای این اهداف خون داده ایم و برایمان مشخص است که انگلیس و آمریکا وقتی به یک کشور چشم طمع داشته باشند در صدد تخریب آن هستند.

 

وی با اشاره به راه حل جلوگیری از فساد در کشور گفت: به نظر من تنها راه حل جلوگیری از فساد ایجاد دولت الکترونیکی است باید فضای کسب و کار را در کشور روان کنیم اگر دولت از صفر تا صد الکترونیکی شود بسیاری از مسائل حل خواهد شد.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به بحث استخدام گفت: استخدام ها بر اساس ماده 44 خدمات کشوری باید آزمون هایی گرفته شود و ما در سال 89 40 هزار نیروی معلم لیسانس در حوزه آموزش و پرورش جذب کرده ایم و همچنین 230 هزار پرستار آن هم با برگزاری آزمون استخدام کرده ایم این که امروز شبهه ای مطرح شده که در دولت قبل در یک روز 5 هزار نیرو استخدام می شد اشتباه است.

 

فروزنده با بیان این که ما قدرت موشکی را در اوج تحریم ها کسب کرده ایم اظهار داشت:  زمانی که به توان داخلی اعتماد کرده ایم موفقیت در انتظار ما بود 16 دکل نفتی را دانشجویان دانشگاه شریف ساختند و فازهای 15 و 16 عسلویه همین با نگاه به درون ساخته شد.

 

وی با بیان این که دانشگاه ما تجاری سازی نیست گفت: امروز 3 هزار شرکت دانشگاه بنیان داریم و در واقع دانشگاه ها تنها کارخانه تولید مدرک شده اند ما در صددیم که شعار هر ایرانی یک مهارت را در مجلس آینده عملی کنیم.


http://www.snn.ir/detail/News/490131/9029

چاپ خبر