خبرگزاری دانشجو - snn.ir

|
پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ الخميس ٢٩ شعبان ١٤٣٨ Thursday, May 25, 2017
ماه شعبان
SNN
۱۳۹۱/۹/۲۷ ۱۰:۱۸ |
کد خبر: ۲۲۰۰۷۰

radio button فراخوان مردمی پوستر با موضوع «سبک زندگی»

نهضت مردمی پوستر انقلاب، فراخوان حاضر را به منظور بزرگداشت این روز و با هدف ایفای نقش در ارتباط دوسویه مردم با جایگاه ولایت فقیه و تبیین اولویت‌های مدنظر مقام معظم رهبری از جمله اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید، کار و سرمایه ملی و سبک زندگی ایرانی اسلامی اعلام می‌دارد.

به گزارش گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو»، همان‌گونه که حماسه نهم دی 1388، یکی از بی‌بدیل‌ترین صحنه‌های حضور مردمی و ایفای نقش کلیدی آنان در لبیک به ندای ولی زمان و مظهر موقعیت‌شناسی مردم بصیر و پیشتازی آنان در بزنگاه‌ها بود، پیگیری اولویت‌های تعیین‌شده توسط امام امت عرصه‌ای مهم و اساسی است. از همین رو نهضت مردمی پوستر انقلاب، فراخوان حاضر را به منظور بزرگداشت این روز و با هدف ایفای نقش در ارتباط دوسویه مردم با جایگاه ولایت فقیه و تبیین اولویت‌های مدنظر مقام معظم رهبری از جمله اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید، کار و سرمایه ملی و سبک زندگی ایرانی اسلامی اعلام می‌دارد.

لذا از دوستان ایده‌پرداز و طراح دعوت می‌شود جهت تولید محتوا و پوستر در موضوعات ذیل، تلاش خالصانه خود را مبذول دارند.

موضوعات:

 * امتِ امام؛ ارتباط وثیق امت با ولی

* از مقاومت اقتصادی تا اقتصاد مقاومتی؛ نقش مردم در اقتصاد مقاومتی، به ویژه حمایت از تولید ملی و گذار از مسائل و مشکلات از قبیل تحریم‌ها

* سبک زندگی اسلامی و فرهنگ عمومی با تأکید بر این زیرموضوعات:

· چند تا چرا؛ تبیین سؤالات طرح‌شده از سوی رهبر معظم انقلاب در حوزه سبک زندگی (چرا فرهنگ کار جمعى در جامعه‌ى ما ضعیف است؟... چرا در برخى از بخشهاى کشورمان روى آوردن جوان‌ها به مواد مخدر زیاد است؟... چرا صله‌ى رحم در بین ما ضعیف است؟... آپارتمان‌نشینى چقدر براى ما ضرورى است؟... نوع معمارى در جامعه‌ى ما چگونه است؟... وجدان کارى در جامعه چقدر وجود دارد؟... تولید کیفى در بخشهاى مختلف، چقدر مورد توجه و اهتمام است؟... چرا در بین بسیارى از مردم ما مصرف‌گرائى رواج دارد؟... می‌توانید فهرست کامل سؤالات ایشان را در سخنرانی 23 مهر 91 در جمع جوانان خراسان شمالی مطالعه فرمایید.)

· تولید بیشتر است یا مصرف؟ طرح و تبیین سبک زندگی تولیدی و در مقابل نقد سبک زندگی مصرفی

· بازگشت به خویشتن! تأکید بر مزیت‌ها و داشته‌های بومی در حوزه سبک زندگی و بازسازی سنت‌ها بر مبنای نیاز امروزین (در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری، علمی،...)

· نیمی از عقل؛ روابط اجتماعی و مسائل تربیتی (از قبیل احترام به بزرگسالان، تربیت کودکان، روابط زوجین، روابط خویشاوندی، تأثیر بافت محلات بر تربیت نسل‌ها)

· توهمات رسانه‌ای؛ نقد سبک زندگی ارائه شده از سوی صدا و سیما و شبکه‌های ماهواره‌ای (به ویژه در حوزه‌های: الگوسازی، روابط خانوادگی و اجتماعی، تبلیغات مستقیم و غیرمستقیم و مصرف‌گرایی، مسکن، زندگی زوجهای جوان، ادبیات‌سازی عمومی در جامعه)

· یاد باد آن روزگاران، یاد باد! سبک زندگی انقلابی (با مؤلفه‌هایی همچون حق‌طلبی، ترجیح منافع دینی و ملی، ایثار و ترجیح غیر، صمیمیت و...)

· راه نیکان؛ سبک زندگی شهدا و مفاخر علمی، فرهنگی و هنری (ترجیح آن است که استفاده مستقیم از تصویر شهدا و مفاخر نشود، بلکه با تصویرسازی متناسب پیام و موضوع مورد نظر انتقال یابد.)

· چند پیشنهاد برای...؛ پیشنهادهای برای سبک زندگی اقشار و گروههای مختلف (مسئولان، دانشجویان، طلبه‌ها، کارمندان، کارگران، هنرمندان و...)

در پرداختن به موضوعات پیشنهادی بالا این نکات بسیار حائز اهمیت است:

· اشاره مستقیم به موضوعات (به ویژه در مورد عبارت سبک زندگی) مطلوب نیست؛ مگر آنکه پیام یک پوس‌تر خاص حساس‌سازی طیف خاصی از مخاطبان اثرگذار یا تصمیم‌ساز باشد. تکیه اصلی باید بر انتقال پیام از طریق زبان تصویر و پرهیز از مستقیم‌گویی باشد.

· در موضوع سبک زندگی، دقت به قابلیتهای سنتی و قومی هر منطقه (از قبیل گویش، لباس محلی، اقتصاد و...) دارای اهمیت است.

· در پرداختن به سنت‌ها دو نکته قابل تأمل است؛ نخست اینکه غرض سنت‌پرستی نیست و دیگر آنکه بیش از آنکه اجزاء و نمادهای زندگی سنتی (از قبیل غذاهای سنتی، نمادهای معماری و...) اهمیت داشته باشند، شیوه ترکیب اجزاء در این نوع زندگی قابل تأمل و الگوسازی است.

ملاحظات محتوایی

محتوای پیشنهادی از طرف همسنگران می‌تواند ناظر به منابع قرآنی، روایی و سیره، بیانات و سیره امام راحل، بیانات رهبری، ادبیات فارسی و... باشد.

در صورت عدم امکان استخراج محتواهای موردنظر، آدرس منبع یا منابع موردنظر نیز می‌تواند به سایر همسنگران و فعالان کمک نماید.

محتواهای تولیدی به مرور در سایت نهضت قرار داده می‌شود و کلیه علاقمندان می‌توانند با مراجعه مستمر به سایت از این منابع بهره ببرند.

بدیهی است محتواهای تولیدی علاوه بر تولید پوسترهای نهضت، در اختیار سایر فعالان نیز قرار خواهد گرفت و برکاتی فرا‌تر از نهضت خواهد داشت.

ملاحظات گرافیکی

آثار گرافیکی باید در قالب پوستر و به صورت عمودی تولید شود. در این آثار حداکثر استفاده از زبان بصری لازم بوده و باید از قالب‌های تکراری پرهیز گردد. آثار و اجزای آن (عکس، تصویرسازی‌ها، تایپوگرافی و...) حتماً تولیدی باشد (کپی‌برداری نباشد).

ضلع کوچک اثر باید 200 سانتی متر و با رزولوشن 72، با فرمت jpg و Mode: RGB ارائه گردد.

ارسال

لطفا آثار محتوایی و گرافیکی خود را به ایمیل info@postermovement. ir ارسال نمایید.

همچنین می‌توانید با گرفتن صفحه شخصی در سایت www. postermovement. ir این آثار را از ابتدا در اختیار سایر همسنگران قرار دهید.

تقویم

· آغاز فراخوان: 26 آذر 91

· پایان مهلت: 30 دی 91

· بارگزاری اولین مجموعه پوستر در سایت: 15 دی 91

لینک محتوا

لینک محتواهای مفید در موضوع سبک زندگی برای استفاده طراحان عزیز به صورت مداوم، تدریجاً در ذیل همین فراخوان درج خواهد شد.

* سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع جوانان خراسان شمالی

* سخنرانی حجت‌الاسلام استاد واسطی: فایل صوتی، فایل پاورپوینت

* فایل صوتی ارائه آقایان عصارنیا و کلیدری دانلود

* فایل پی دی اف 8 پرسش اساسی در طراحی الگوی سبک زندگی اسلامی (دکتر علی اکبر عصار نیا مدیرعامل سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد) دانلود

* فایل پی دی اف صنایع سرگرمی و سبک زندگی (امیرمهدی کلیدری) دانلود

 * فایل صوتی جلسه اول نشست هم‌اندیشی فعالان نهضت درباره تولید پوس‌تر با موضوع سبک زندگی دانلود

 * فایل صوتی جلسه دوم نشست هم‌اندیشی فعالان نهضت درباره تولید پوس‌تر با موضوع سبک زندگی دانلود

* ضرب المثل‌های اشتباه

دانلود فایل مرتبط با خبر :
انتهای خبر / خبرگزاری دانشجو / کد خبر ۲۲۰۰۷۰
SNN
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری دانشجو نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
220070
پربیننده‌ترین‌ها
پربحث‌ترین‌ها
اقتصاد مقاومتی
صندوق رفاه دانشجویان
بانک ملت
شرکت سرمایه گذاری سبحان
شرکت معین کوثر
سرویس دانشگاه‌های کشور SNN.ir
هنرستان تخصصی هنر و رسانه
روایتگری
پاتوق نشريات دانشجويي SNN.ir
خبرنگار افتخاري SNN.ir
..